UBİAT 21. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi-Nörobilime Prospektif Bakış

KONGRE TARİHİ
14 Şubat - 16 Şubat 2020

KONGRE ŞEHRİ
Bursa, Türkiye
KONGRE YERİ
Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
ubiat.uludag.edu.tr/kongre2020
DAVET
Sinir sistemini moleküler, hücresel, gelişimsel, strüktürel, fonksiyonel, evrimsel, matematiksel ve medikal açılardan ele alan nörobilim, ülkemizde ve tüm dünyada en heyecan verici gelişmelere tanıklık ettiğimiz bilim dallarının başındadır. Ancak nörobilim günümüzde bundan da fazlası olmuş durumda.

İnsan beyninin karmaşık yapısı gün geçtikçe çözülüyor ve bu bağlamdaki çalışmaların sayısı da aynı hızla artıyor. Günümüzde artık bilimsel araştırmaların odak noktası haline gelen nörobilim, şu anda bize çok daha fazlasını vaadediyor. Hasta üzerinde kesik bile olmadan yapılabilen nöroşirürjik operasyonlar nörobilim sayesinde gelecekte yapabileceklerimize adeta göz kırpıyor.Gelecekte beyin içerisine yerleştirilecek implatlarla bilmediğimiz dilleri konuşabilecek, çalmadığımız enstrümanları çalabilecek veya dijital eşyalarımızı düşüncelerimizle kontrol edebileceğiz ve bunların hiçbirisi düşündüğümüz kadar uzak gelecekte olmayacak.

Bu bağlamda bilişsel bilimlerin temel konularının birlikte ele alınacağı ‘Nörobilime Prospektif Bakış’ kongresi, bilimsel anlamda bütüncül ve etkin bir yaklaşım sergileyerek psikoloji, sinirbilim gibi farklı alanlardan yararlanarak disiplinler arası, yaratıcı, yenilikçi ve ön planda nörobilimin geleceğinin tartışılacağı, akademik açıdan güçlü bir bilimsel program oluşturarak bu alanda iyi yetişmiş ve akademik disipline sahip konuşmacılar tarafından gerçekleştirilecek, bilimsel doygunluğa sahip bir kongre düzenlemekle birlikte 21.yılımızın getirdiği profesyonellik ve samimi ortamımız sayesinde medeniyet şehri ve tarih başkenti Bursa’da keyifli vakit geçirilmesini sağlamak temel amacımızdır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin