9. Ulusal Limnoloji Sempozyumu 2020

KONGRE TARİHİ
19 Ağustos - 22 Ağustos 2020

KONGRE ŞEHRİ
Burdur, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
limnoloji2020.mehmetakif.edu.tr
DAVET
İnsanoğlu açısından doğrudan ve dolaylı yararları sayılamayacak kadar çok olan sulak alan ekosistemleri, ilkçağlardan günümüze medeniyet ve kültürlerin oluşum ve şekillenmesinde en önemli rolü üstlenmiştir. Bu ekosistemler, ekonomik değerinden öte, dünya yaşamını muhteşem bir çeşitlilik ve zenginlikle desteklemektedir. Öyle ki, sadece tatlısu sulak alanları dünyadaki tüm türlerin beşte ikisini, hayvan türlerinin ise sekizde birini barındırır.

Bununla birlikte, 20. yüzyıl boyunca dünya nüfusu iki katın üzerinde artarken, küresel tatlısu tüketimi ise dramatik bir biçimde altı kat artmıştır. Özellikle, 1950’li yıllardan sonraki antropolojik gelişim süreçlerinde başta tatlısu kaynakları olmak üzere içsular üzerinde ivmelenerek artan baskılar geri dönüşü olmayan sulak alan kayıplarına yol açmıştır. Doğrudan ve dolaylı baskılar nedeniyle yaşanan bu olumsuzluklarda çoğunlukla bilgi/bilinç eksikliği ve uygulamada yaşanan hatalar başı çekmektedir. Hiç şüphesiz, sulak alanlar üzerindeki olumsuzlukları en aza indirmenin en etkili yolu bilimsel bulgulara dayanan tutum ve uygulamalardan geçmektedir.

Buradan hareketle, ülkemizde içsular üzerine yapılan en odak sempozyum olan, başta hidrobiyologlar ve limnologlar olmak üzere farklı disiplinlerden araştırmacıların katılımlarıyla gerçekleştirilen ve artık bu alanda haklı bir üne sahip olan “Ulusal Limnoloji Sempozyumu” serisinin dokuzuncusu Göller Yöresi’nin en çok sulak alana sahip ili olan Burdur’da yapılacaktır.

19-22 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleşecek bu etkinliğimizde; araştırmacıları, yöneticileri, öğrencileri ve konuyla ilgili diğer katılımcıları Teke Kültürü’nün başkenti olan göller, güller ve gönüller diyarı Burdur’da en güzel şekilde misafir edecek olmanın şimdiden mutluluk ve onurunu yaşıyor, katılımcılarımızı heyecan ve hasretle sempozyuma davet ediyoruz.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin