9. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi

KONGRE TARİHİ
02 Mayıs - 05 Mayıs 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Cornelia Diamond Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ecd2019.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

9. Ulusal Endokrin Cerrahisi Kongresi, 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Antalya Cornelia Diamond Oteli’nde gerçekleştirilecektir.

Son yıllarda cerrahi endokrin hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgili bilgilerimizin artmasına paralel olarak endokrin hastalıklara yaklaşımda eski uygulamalardan farklılık gösteren hızlı bir değişim yaşamaktayız. Bu yaklaşım farklılıklarının en önemli kısmını ise diferansiye tiroid kanserinde değişen histopatolojik tanımlamalar ve düşük risk diferansiye tiroid kanserinde önerilmeye başlanan daha konservatif tedavi yaklaşımları oluşturmaktadır. Ayrıca çok yeni bir cerrahi yaklaşım olarak izsiz tiroidektomi de uygun olgular ve deneyimli ellerde cerrahi tedavi seçenekleri arasında girmeye aday bir uygulama olabileceği izlenimi vermektedir.

Endokrin Cerrahi Derneği uluslararası düzeyde gelişen tüm yenilikleri ülke çapında meslektaşlarımızla paylaşmak için kongrelerin yanı sıra yurtiçinde çok sayıda bilimsel toplantı gerçekleştirmektedir. Bu kongrede de esas amacımız Endokrin Cerrahisindeki yenilikleri sizlerle paylaşmanın yanı sıra günlük cerrahi pratikte hastaların tedavi sürecini planlama ve bu süreçte karşılaşacağımız komplikasyonlarla ilgili net yaklaşım mesajları vermektir. Bu amaçla ulusal ve uluslararası deneyimli konuşmacıların yer aldığı bilimsel bir program ve ayrıca kurs programı tasarladık. Şu an itibari ile yurtdışından katılımı kesinleşen 3 davetli konuşmacı olup; A.B.D Birmingham Alabama Üniversitesi’nden Prof. Dr. Herbert Chen, İtalya Messina Üniversitesi’den Prof. Dr. Gianlorenzo Dionigi ve Japonya Kuma Hastanesi’nden Prof. Dr. Akira Miyauchi deneyim ve bilgilerini bizlerle paylaşacaktır.

En kısa zamanda konu başlıklarını içeren kongre bilimsel programını Endokrin Cerrahi Derneği web sitesi aracılığı ile sizlere ulaştırmayı planlıyoruz. Konu başlıklarının imkan sağladığı ölçüde interaktif bilgi alışverişine daha fazla imkan sağlayan panel ağırlıklı bir kongre amaçladığımız için siz değerli meslektaşlarımızın katılımı,soru,sorun ve deneyimlerini bizlerle paylaşmasının kongre içeriğini zenginleştiren en önemli nokta olduğuna inanıyoruz ve endokrin cerrahisi ile ilgili tüm meslektaşlarımızı 9. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi'ne davet ediyoruz.

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Yasemin Giles Şenyürek

Kongre Sekreterleri
Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak
Prof. Dr. Mehmet Hacıyanlı
Doç. Dr. Serkan Teksöz

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin