9. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongresi-4. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
17 Ekim - 20 Ekim 2024

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Nirvana Cosmopolitan Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
obezitecerrahisi2024.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Obezite ve neden olduğu yandaş hastalıklar günümüzde ölüm nedenlerinin en başında gelmekte ve artık acilen müdahale edilmesi gereken bir pandemi olarak ele alınmaktadır. Ülkemiz Avrupa ülkeleri arasında hem yetişkin, hem çocuk obezitesi ve tip-II diyabet insidansında ilk sırada yer almaktadır. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi, hem dünyada hem de ülkemizde yaşam tarzı değişiklikleri ve medikal tedavi ile başarı sağlanamayan obez ve tip-II diyabetik bireylerde en etkin ve kalıcı yöntemdir. Buna rağmen tüm dünyada bireylerin ancak %0.01’inden azına cerrahi tedavi uygulanmakta ve tedavi modalitelerinin bir standardizasyonu henüz bulunmamaktadır. Multi-faktöriyel bir hastalık olan obezitenin tedavinin artık multidisipliner bir şekilde en erken ve etkin şekilde yapılmasının şart olduğu artık bilinen bir gerçektir. 17-20 Ekim 2024 tarihlerinde Nirvana Cosmopolitan Kongre Merkezi, Kundu/Antalya’da gerçekleştirilecek olan 9. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongresi’de obezitenin cerrahi ve multidisipliner tedavisinde ki yenilikler, yaşanan sorunlar ve tekniklerde ki en son gelişmeleri tartışacağımız samimi ve bilimsel şölene sizi davet etmekten onur duyuyoruz. Bu kongre aynı zamanda 9. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongresi 4. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kongresi’ne de ev sahipliği yapacağından, geniş katılımlı bir kongre niteliğindedir.

Kongremizi mümkün olduğu kadarıyla iklim şartlarının en iyi olduğu zamanda ve Antalya’da gerçekleştirmek istedik. Kongre programını geniş bir bilimsel kurul ile birlikte sizlerin önerileri doğrultusunda hazırladık. Program hazırlığı esnasında büyük bir özveri ile çalışan değerli bilimsel kurul üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Obezite ve neden olduğu metabolik problemlerin ve bu problemlerin çözümünde uygulanan yöntemlerin ele alınacağı kongremizde, canlı cerrahi vakaları, multidisipliner vaka tartışmaları, yeni başlayan bariatrik cerrahlar için canlı doku ve simülatörlerde çalışma imkânı sunmayı planladık. Ayrıca yurtdışından gelen konuşmacı ve katılımcı meslektaşlarımızla birebir fikir alışverişi yapabileceğiniz münazara ve yuvarlak masa oturumları ile bilgi paylaşım fırsatını arttırmayı hedeflemekteyiz.

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kongresi ise metabolik ve bariatrik cerrahi öncesi ve sonrası beslenme yöntemlerinin gerçek olgularla anlatılacağı, multidisipliner ekip çalışmasının önemine vurgu yapan, alanda güncel konuların ele alınacağı ve konunun uzmanlarıyla tartışılacağı bilimsel oturumlardan oluşan bir kongre olacaktır.

bezite ve metabolik hastalıkların cerrahi tedavisine emek ve gönül veren isimlerin bilimsel paylaşımlarının ve tecrübelerinin sunulacağı bu kongremizin hepimizin mesleki gelişmesine katkısı olacağını, bariatrik cerrahi camiası olarak büyüyebilmemiz için diğer branşlarla birlikte uyum içinde çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle her birinizi aramızda görmeyi ve birlikte daha büyük, daha güçlü bir aile olmayı istiyor, Türk Obezite Cerrahisi Derneği ve Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği adına kongremize davet ediyoruz.

Düzenleme Kurulu adına

Doç. Dr. Eren Taşkın
9. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongre Başkanı

Doç. Dr. Tuna Bilecik
9. Obezite ve Metabolik Hastalıklar Cerrahisi Kongre Başkanı

Dr. Öğr. Üyesi Nihal Zekiye Erdem
4. Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kongre Başkanı

Prof. Dr. Abdullah Şişik
Kongre Bilimsel Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.