4. Uluslararası Katılımlı Mikrobiyota ve Probiyotik MikroBiyom Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 15 Aralık 2024

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Mall of İstanbul

KONGRE WEB SİTESİ
mikrobiyomkongre.com
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Dördüncüsünü düzenlediğimiz MikroBiyom Kongremizde, her geçen yıl mikrobiyomu anlama ve yönetiminde multidisipliner çalışmaların büyük bir entegrasyon ve hızla ilerlediğini görüyoruz. Multidisipliner sağlık ve hastalık koşullarındaki ilişkilerin her seferinde olduğu gibi tamamen akademik ve kanıta dayalı bilimsel olarak ortaya konacağı bu seneki kongremiz, mikrobiyom alanının yaygın örüntüsünde dikkat çeken oral mikrobiyom ilişkilerine ve geleceğin tıbbı olan mikrobiyom esaslı sağlıklı uzun yaşam destekleri ve tedavi yaklaşımları üzerine odaklanacaktır.

Kongremizin açılışının öncesinde, mikrobiyom analizleri esaslı proje oluşturma ve klinik yönetimde mikrobiyom analizleri üzerine bilimsel yapılandırılmasını sizlere aktarmayı planladığımız “Örnekten Rapora Mikrobiyom Kursu” ile başlayacağız.

Oral mikrobiyal dünya bizi nasıl yönetiyor hep beraber öğreneceğiz, tartışacağız. Maternal mikrobiyom, mikrobiyom gelişiminin programlanması, sağlık ve hastalıkta oral, mukozal, cilt mikrobiyomu ile başlayıp oral mikrobiyom ve en sık ilişkilendiği kalp damar hastalıkları, metabolik hastalıklar, romatizmal hastalıklar, oral-beyin ekseni ilişkili hastalıklar ve kanser üzerine yoğunlaşacağız. Uzun ve sağlıklı yaşam desteği için mikrobiyom esaslı tanı ve tedavi yaklaşımlarındaki son gelişme aktarımlarını gerçekleştireceğiz.

Ülkemizde dernek yapısı olarak tüm paydaşları içeren bir ilk olma özelliğini taşıyan ve bu konuda bilimsel donanımları ile destek veren akademisyen, uzman ve eğitim sürecinde olan profesyonelleriyle bir arada olduğu ekibimizin uluslararası katkılarla devam edecek olan toplantıların üçüncüsünde, titizlikle hazırlanan programımızda sizlerle 13-15 Aralık 2024 tarihleri arasında Hilton Mall of İstanbul'da bir arada olmaktan mutluluk duyacağız.

Her yıl olduğu gibi bu yılın bilimsel kapanışını bir şölene çevirelim. Yeni yıla yeni bilgilerle ve yeni umutlarla adım atalım.

Saygılarımızla,

Organizasyon Kurulu Adına
Prof. Dr. Meltem YALINAY
Mikrobiyota ve Probiyotik (MikroBiyom) Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.