30. Ulusal Patoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
22 Ekim - 25 Ekim 2020

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

KONGRE WEB SİTESİ
www.patoloji2020.org
DAVET
Patoloji Dernekleri Federasyonu ve Türk Patoloji Derneği’nin birlikte düzenleyeceği 30. Ulusal Patoloji Kongresi, 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir. Kongre Düzenleme Komitesi olarak bizler, ulusal patoloji kongrelerinin 30 yıllık geçmişine sahip çıkma, bu süreçte verilen çabaların hiç unutulmaması adına her ortamda gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu taşıyarak, üstlendiğimiz bu süreci sizin katkılarınızla başarıyla tamamlayacağımıza inanıyor ve Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da, sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Öncelikle, siz değerli üyelerimizin önerilerini göz önüne alarak; federasyonumuzun gücünü oluşturan çalışma grupları, komisyon ve kurullarımızın ortak çabaları ile planlanacak olan bilimsel programı, değerli konuşmacılarımız ve yurtdışından gelecek bilim insanları ile sizlere yansıtmayı ve kongremizi bilimsel açıdan en üst düzeye taşımayı amaçlıyoruz. Bilginin güncellenmesi ve paylaşılarak güçlenmesi, morfoloji ile genetik datanın, patoloji tanısı ile klinik yansımasının bütünselliğinin sağlanması ana hedeflerimiz. Bu doğrultuda, güncel bilgi ve gelişmeleri gözden geçirmek, yaptığımız çalışmaları, yenilikleri ve deneyimleri birbirimizle paylaşmak, rutin işleyişte karşılaştığımız sorunları dile getirmek, çözüm önerileri oluşturmak ve patoloji tanısının yönlendiriciliği konusunda farkındalık yaratmak, kongremizin temelini oluşturacak.

Bilimsel programımızda, önceki yıllarda olduğu gibi konferans, panel, mikroskop başı oturumları, olgu sunumları ve kursların yanı sıra karşıt görüş toplantıları, çoklu-disiplin toplantıları, tuzak vaka sunuları gibi günlük pratiğimize yönelik farklı formatta oturumlara ve özellikle genç nesil patologlara ufuk açacağını düşündüğümüz, 2020 sonrası patoloji bilimi konferanslarına yer vermeyi düşünüyoruz. Asistan ve genç uzmanlarımızın kongre sürecini aktif deneyimlemelerini sağlamak amacındayız. Onların, güzel ışıltılarını ve enerjilerini hissedebileceğimiz, yaratıcı oturumlar düzenleme sorumluluğu taşıyacaklarına inanıyoruz.

Kongremizin, kesintisiz 1600 yıl boyunca tarihin en önemli imparatorluklarına başkentlik yapan, üç kıtanın birleştiği, muhteşem bir dünya şehrinde düzenlenecek olması, bizler için ayrı bir gurur kaynağı... Yoğun bilimsel toplantılarımızın yanı sıra, İstanbul’un bu tarihi ve kültürel dokusunu, başta Boğaz olmak üzere muhteşem doğa güzelliklerini hissedebileceğimiz sosyal ortamları sizlerle paylaşmayı heyecanla bekliyoruz.

“Geçmişten Geleceğe Hep Birlikte” ilkesi doğrultusunda, çok değerli duayen hocalarımız ile genç meslektaşlarımızı aynı bilimsel ve sosyal ortamda buluşturmaya özen göstereceğimiz 30. Ulusal Patoloji Kongresi’nde sizleri aramızda görmek istiyoruz. Katılımınız ve katkılarınız ile zenginleştireceğiniz kongremizde, hep birlikte olmak en büyük dileğimiz.

Sevgi ve Saygılarımızla…

Prof. Dr. Çiğdem Ataizi ÇELİKEL
Türk Patoloji Derneği Başkanı
30. Ulusal Patoloji Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Kemal BAKIR
Patoloji Dernekleri Federasyonu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin