25. Ulusal Biyoloji Kongresi-UBİKON 2020

KONGRE TARİHİ
10 Kasım - 13 Kasım 2020

KONGRE ŞEHRİ
Nevşehir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
ubikon2020.nevsehir.edu.tr
DAVET
Değerli Hocalarım ve Sevgili Katılımcılar,

Biyoloji Camiasının bir araya gelerek, akademik paylaşımın yanı sıra fikir alışverişlerinin yapılmasına, işbirliklerinin kurulması/geliştirilmesine, farklı ekollerin ve nesillerin bir araya gelmesine vesile olan Ulusal Biyoloji Kongrelerinin hepimizin meslek hayatında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz gibi 24. Ulusal Biyoloji Kongresi Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde 2018 yılında gerçekleştirilmiştir. 25. Ulusal Biyoloji Kongresi 10-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de yapılması planlanmaktadır.

Dünya var olduğundan bu yana günümüzde olduğu kadar, insanoğlunun yaratmış olduğu yıkıcı sorunlarla karşı karşıya kalmamıştır. Bu sorunlara bir çözüm arayan batılı toplumlar çıkışın anahtarının biyolojide ve biyologlarda olduğunu fark etmişlerdir. Ülkemizde bu durumun değiştirilmesi için gerekli adımları atmanın zamanının geldiğini düşünmekteyiz.

Çok büyük bir katılım sağlayarak dipten gelen bir dalga ile Biyologların meslek yasasının TBMM gündemine getirilmesi ve kabul edilmesini sağlayarak bu değişimi başlatabiliriz düşüncesindeyim.

Kongre boyunca bilimsel çalışmaların sunumunun yanı sıra paneller, kurslar, teknik geziler ve sosyal programlar ile kongrenin verimli geçmesi için zenginleşmesini sağlayacağız. Sizlerin katılım ve katkılarının bize güç vereceğine inanıyoruz. Tüm biyoloji camiasını kongreye katılımı için davet etmek isteriz.

Saygılarımızı sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Dr. Erdoğan ÇİÇEK
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
Biyoloji Bölümü

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin