2. Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
16 Mart - 17 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
Taksim, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Nippon Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
sempozyum.gestalt.com.tr
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Sizleri 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan. “II. ULUSAL GEŞTALT TERAPİ SEMPOZYUMU” na davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Diyalog kavramı Geştalt Terapi yaklaşımı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Aslında tüm terapi yaklaşımları danışan/hasta ve terapist arasındaki ilişkinin terapi açısından en önemli iyileştici faktör olduğu konusunda hemfikirdirler. Ancak Geştalt yaklaşımı terapide sadece diyalog ilişkisinin önemine vurgu yapmakla kalmaz terapinin özünün diyalog ilişkisi olduğuna inanır ve terapide bunun yaşanmasını sağlar. Diğer yandan çağımızın sorunu olan iletişimsizlik de diyalog kuramamaktan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla 2. Ulusal Geştalt Terapi Sempozyumu’nda diyalog temasını seçerek hem terapide hem de günlük yaşamlarımızda kuracağımız diyalog ilişkisi ile gerek barış içinde ve huzurlu bir şekilde birlikte bu dünyada var olmanın gerekse psikolojik sağlığımızı korumanın yollarını bulabileceğimize inanıyoruz.

“Diyalog” teması ile gerçekleştireceğimiz sempozyumumuzun temel amacı diyaloğun psikoterapi alanına katkılarını esas alarak, Geştalt yaklaşımının diyaloğa verdiği önemin ve bunun yararlarının fark edilmesini sağlamak, bu konudaki güncel gelişmeleri ve deneyimleri paylaşmak ve alandaki kişiler arasındaki iletişimi ve iş birliğini arttırarak ülkemizdeki psikoterapi uygulamalarının gelişimine yardımcı olmaktır.

Geştalt Terapi Derneği olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz sempozyumumuzda Geştalt terapistlerinin katkıları ile gerçekleşecek konferanslar ve çalışma grupları yer alacaktır. Ayrıca farklı ekollerin terapötik ilişkide ve terapi sürecinde nelere, nasıl önem verdikleri üzerinde durulacaktır. Sempozyumumuza yapacağınız değerli katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür eder, sizleri ağırlamaktan onur duyarız.

Saygılarımızla,

Geştalt Terapi Derneği adına
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ceylan Daş

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin