1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Aralık - 21 Aralık 2019

KONGRE ŞEHRİ
Erzurum, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
wintertourismcongress.atauni.edu.tr
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 19-21 Aralık 2019 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecektir.

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) kış turizmini, Gayri Safi Milli Hasılaya olan katkısı, istihdam yaratma, döviz girişi, hizmet ihracatı ve diğer tamamlayıcı ekonomik faaliyetleri özelliği nedeniyle yerel ekonomik kalkınmayı ve toplumsal değişimi sağlamada yüksek potansiyele sahip önemli bir turizm aktivitesi olarak ele almaktadır. Bu bağlamda, kültür ve tarih şehri, evliyalar beldesi, doğa ve kış sporları merkezi Erzurum ili, sahip olduğu doğal pistleriyle kış turizmi ve kış sporları açısından çok elverişli bir yer olan başta Palandöken Kayak Merkezi olmak üzere Konaklı ve Kandilli Kayak Merkezlerine sahiptir.

1. Uluslararası Kış Turizmi Kongresi’nin amacı, “Turizm” alanında farklı disiplinlerden ulusal ve uluslararası araştırmacıları, sektör temsilcilerini, kamu kurumlarını bir araya getirerek kış turizminin çeşitli yönleriyle ele alınmasını sağlamak, bilgi ve deneyimleri paylaşmaktır. Böylelikle, kış turizmine ulusal ve bölgesel anlamda katkı sağlamak hedeflenmektedir.

En az beş farklı ülkeden davetli bilim insanının katılacağı kongre, Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinin kriterlerini sağlamaktadır. Sözlü veya poster sunumunun gerçekleştirilebileceği kongrenin dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongrede sunulan bildirilerin genişletilmiş özetleri veya tam metinleri elektronik ortamda ISBN’li Kongre Bildiri Kitabında yayınlanacaktır. Seçilen bildiriler anlaşmalı uluslararası derginin (şartları sağlanarak) özel sayısında makale olarak yayınlanabilecektir.

Siz kıymetli bilim insanlarını Erzurum’da görmek ve ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Hasan GÜRBÜZ

Atatürk Üniversitesi

Turizm Fakültesi Dekanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin