3. Uluslararası Genç Ekonomistler Öğrenci Kongresi-Kongre Geko

KONGRE TARİHİ
08 Ekim - 09 Ekim 2020

KONGRE ŞEHRİ
Denizli, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.kongregeko.org
DAVET
Ülkemizde ilk olarak Ege Üniversitesi tarafından başlatılan ve 20 yıldır düzenli olarak yapılan İktisat Öğrencileri Kongresi emsal alınmış, kapsamı genişletilerek bu alandaki en büyük kongre olma özelliğini taşımaktadır.

Üniversitemiz topluluklarından Genç Ekonomistler tarafından yürütülen kongre, aynı zamanda marka patentli bir çalışmadır. Organizasyonun üniversitemizin bir markası olması amacıyla topluluk yönetimi tarafından kendi imkanları ile 10 yıllığına marka patenti alınmıştır. Özellikle kongrenin yıllar boyunca devamlılığının sağlanabilmesi ve akademik faaliyetler ile üniversiteye defalarca başarı kazandırmış topluluğunda aktif olarak çalışmalarına devam edebilmesi amacıyla kongre “Genç Ekonomistler” adıyla yapılmaktadır. Ayrıca kongre içeriğinde lisans ve lisansüstün de katılabilmesi ile sosyal bilimler alanında ki en kapsamlı çalışmadır.

Bu kapsamda 2018 yılında ilki düzenlenen kongrede; 64 bildiri ile katılan toplam 86 katılımcı ve 78 şehir dışı dinleyici ile gerçekleştirilmiştir. Üniversitemize kayıtlı öğrencilerinde katılımı ile toplamda (kayıt bilgileri alınan) 563 katılımcıyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kongre akademi ve iş dünyasının da iç içe olmasını hedefleyerek; sunumlarda iş insanlarının da değerlendirmelerine yer vermiştir. Bu noktada 17 iş insanının da katılımı sağlanmış ve interaktif bir oturum yaratılmıştır. Ayrıca Dr. Yaşar Erdinç, Mert Yılmaz, Beste Naz Köksal, Prof. Dr. Metin Sarfati, Prof. Dr. Derya Güler Aydın ve Prof. Dr. Yaşar Uysal davetli konuşmacı olarak kongrede yer almıştır.

2019 yılında 2.si düzenlenen kongrede; 56 bildiri ile katılan toplam 88 katılımcı ve 96 şehir dışı dinleyici ile gerçekleştirilmiştir. Üniversitemize kayıtlı öğrencilerinde katılımı ile toplamda (kayıt bilgileri alınan) 604 katılımcıyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kongre de 12 iş insanının da katılımı ile iş dünyası da etkin rolünü devam ettirmiştir. Ayrıca Prof. Dr. Veysel Ulusoy ve Doç. Dr. Erhan İşcan davetli konuşmacı olarak kongrede yer almıştır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin