2. Ulusal Riskli Bebek Kongresi

KONGRE TARİHİ
21 Şubat - 23 Şubat 2020

KONGRE ŞEHRİ
Bolu, Türkiye
KONGRE YERİ
Bolu Koru Hotels

KONGRE WEB SİTESİ
www.risklibebek2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Birincisi 2018’de Ankara’da düzenlenen Ulusal Riskli Bebek Kongresi’nin 21-23 Şubat 2020 tarihleri arasında Bolu, Koru Otel’de ikincisi düzenlenecektir. Serebral Palsi teması ile gerçekleştirmeyi planladığımız II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’ne sizleri davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Riskli bebek; gebelik öncesi dönem, gebelik, doğum sırasında ve/veya doğum sonrası dönemde beyin ve sinir sisteminin gelişimini, genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkileyebilecek riske sahip bebekler olarak tanımlanır. Bu bebeklerde serebral palsi, körlük, sağırlık, öğrenme güçlüğü ve davranış bozukluğu vb. sorunlarla sık karşılaşılmaktadır.

Serebral Palsi teması ile düzenleyeceğimiz bu kongrede riskli bebeklerin takibi sırasında ne zaman serebral palsi düşünülmeli, serebral palsi ve genetik ilişkisi, izlem sırasında nelere dikkat etmeli, tedavileri nasıl planlanmalı, eşlik eden problemlerin takip ve tedavisi nasıl yapılmalı, prognozu belirleyen faktörler nelerdir sorularına yanıt verilecektir.

Bu amaçla kadın hastalıkları ve doğum, yenidoğan, çocuk nörolojisi, gelişimsel pediatri, genetik, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi, fizyoterapi, genel pediatri, çocuk psikiyatrisi, çocuk gelişimi, dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, erken destek (müdahale), odyoloji, oftalmoloji, özel eğitim, psikoloji, sosyal hizmetler, aile hekimi, halk sağlığı ve diğer alanlarda gelişimsel zorlukları, riskleri ve engelleri olan çocukların ve ailelerinin desteklenmesi için çalışan uzmanları ve ailelerini bir araya getirilecektir.

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Pediatrik Çalışma Grubunun bilimsel bir faaliyeti olan kongremizde riskli bebeğin serebral palsi temasının ön planda yer aldığı konferanslar, paneller, ayrıca sözel ve poster sunumları ile kurslar yer alacaktır.

Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşma, tartışma fırsatı bulacağımız kongremizin katılımınızla daha verimli ve yararlı olacağına inanıyoruz. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip Bolu'da yapılacak olan II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi’nde buluşmak dileğiyle en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Doç. Dr. Şahika Burcu Karaca
Kongre Genel Sekreteri

Prof. Dr. Kıymet İkbal Karadavut
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin